Strona główna Aktualności Dnia Kiedy UMORZENIE składek ZUS w związku z koronawirusem?

Kiedy UMORZENIE składek ZUS w związku z koronawirusem?

1150
0
3.15/5 (13)

Pakiet antykryzysowy dla przedsiębiorców

Kancelaria Prawna Viggen Sp.j. informuje, że z najnowszych zapowiedzi Minister Rozwoju Pani Jadwigi Emilewicz wynika, że przygotowywana nowa specustawa dotycząca rozwiązań dla przedsiębiorców w czasie epidemii zawierała będzie postanowienia związane z:

  • rozłożeniem składek ZUS na raty;
  • przyznawaniem nisko-oprocentowanych kredytów dla przedsiębiorstw;
  • udzielaniem pomocy doraźnej przedsiębiorcom.

Kluczem do pomocy przedsiębiorcom jak zapowiadana przez Ministerstwo Rozwoju ma być dostarczenie taniego kapitału obrotowego dla firm, które ucierpią na kryzysie. Z pakietu w największym stopniu skorzystać będą miały firmy transportowe oraz branża turystyczna.

Decyzje w zakresie obniżania składek ZUS bądź też ich całkowitego umarzania będą rozpatrywane indywidualnie, co oznacza, że wiele kwestii pozostanie wnioskowych.

W tym miejscu należy zatem podkreślić, że Kancelaria Prawna Viggen sp. j. podejmowała będzie w tym zakresie działania na rzecz swoich klientów.

Pracodawcy, którzy znajdą się w trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, otrzymają wsparcie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Ministerstwo Rozwoju dodało także, że zaproponowana będzie nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy.

Z sześciu do trzech miesięcy ma zostać skrócony okres kryzysu, który uprawnia do objęcia wsparciem. Kryzys oznaczać ma spadek obrotów gospodarczych, sprzedaży towarów lub usług o 15%. Minister Infrastruktury poinformował z kolei, że wobec braku klientów firmy transportowe, które utrzymują linie autobusowe w relacjach międzynarodowych, będą mogły je zawiesić bez szkody dla siebie.

 

Autorzy:

Andrzej Baszyński – Kierownik Działu Procesowego

Anna Nieć Mrzygłód -Dyrektor Generalny  

dr Mariusz Miąsko

Kancelaria Prawna Viggen Sp.j.

 

 

Czytaj także:

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKORONAWIRUS – OBOWIĄZKOWA kwarantanna lub hospitalizacja!
Następny artykułKoronawirus a transport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj