Strona główna Aktualności Dnia Koronawirus a transport

Koronawirus a transport

447
3.29/5 (14)

Kancelaria Prawna Viggen oraz VTS Project wskazują, iż branża transportowa jest jedną z pierwszych, która odczuła skutki zawirowań związanych z epidemią koronawirusa. Tylko w sektorze międzynarodowego przewozu osób liczba zamówień spadła w ostatnim czasie o ponad 90%. Załamanie dotknęło także międzynarodowy transport towarów. Na chwilę obecną trudno jest jeszcze oszacować kwotę strat, którą poniosła i którą poniesie branża transportowa z powodu epidemii jednak kwota ta z pewnością wyrażona będzie w miliardach złotych. Ponad 27% transportu w Unii Europejskiej realizowanego jest przez polskie przedsiębiorstwa, co oznacza, że polski rynek skutki koronawirusa odczuje najmocniej.

Dodać należy, że roczna wartość rynkowa polskich usług transportowych w transporcie pasażerskim to 10 miliardów złotych.

Z kolei roczna wartość rynkowa usług transportowych w transporcie towarowym, to ponad 130 miliardów złotych. Mając na względzie pomoc dla branży transportowej i naszych klientów zespół naszej Kancelarii podjął działania bezpośrednio w resorcie rozwoju, które mają na celu wypracowanie struktur chroniących polskie przedsiębiorstwa transportowe przed panującym kryzysem i jego dalszymi skutkami.

Jako specjaliści branży TSL każdy przypadek weryfikujemy jednostkowo tak, aby zapewnić Państwu ramy do podejmowania działalności i zminimalizowania negatywnych następstw zaistniałej sytuacji.

 

 

Autorzy:

Piotr Tarasek – Kierownik Działu Prawnego 

Andrzej Baszyński – Kierownik Działu Procesowego

Anna Nieć Mrzygłód -Dyrektor Generalny  

dr Mariusz Miąsko

Kancelaria Prawna Viggen Sp.j.

 

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here