Strona główna Aktualności Dnia Kontrole ciężarówek

Kontrole ciężarówek

193
5/5 (1)

Kontrole ciężarówek przy użyciu najnowszej w kraju mobilnej stacji diagnostycznej śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzono 11 września na punkcie kontrolnym mazowieckiej ITD przy ul. NSZZ Solidarność w Radomiu.

Kontrole ciężarówek

Pod lupą inspektorów znalazło się 11 ciężarówek i autobusów. Zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych za ujawnione usterki. W 5 przypadkach funkcjonariusze zakazali dalszej jazdy. „Najczęściej inspektorzy odkrywali usterki układów hamulcowego i kierowniczego, a także wycieki płynów eksploatacyjnych. W niektórych przypadkach równica siły hamowania pomiędzy kołami wynosiła nawet 90 procent. W jednej ze skontrolowanych ciężarówek jedno z kół nie hamowało w ogóle. Oprócz tego w jednym z pojazdów inspektorzy znaleźli ukryty emulator AdBlue, który służy do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin – pojazd emitował do atmosfery nieoczyszczone spaliny” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Kary

W 3 przypadkach inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne oraz wszczęli postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych wobec przewoźników. Przedsiębiorcom, których ciężarówki poruszały się z tachografami bez legalizacji grożą kary finansowe. Kara finansowa grozi również przedsiębiorcy, którego kierowca wykonywał zarobkowy przewóz rzeczy bez licencji.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here