Strona główna Aktualności Dnia Nocne kontrole na A4

Nocne kontrole na A4

301
5/5 (2)

Nocne kontrole na A4 przeprowadziła śląska Inspekcja Transportu Drogowego. W toku kontroli zatrzymano 3 kierowców, którzy poruszali się na magnesie. Wykryto również naruszenia czasu pracy. Kontrole prowadzone były z 25 na 26 lipca na odcinku autostrady A4 w Gliwicach.

Nocne kontrole na A4

„W trzech ciężarówkach wykryto magnesy, które zakłócają pracę tachografu. Jeden z kierowców symulował w ten sposób odpoczynek już od momentu przekroczenia granicy z Niemcami, drugi przejechał na magnesie aż 250 kilometrów. Inny z kolei twierdził, że przyłożył magnes tuż przed Gliwicami, gdzie został zatrzymany do kontroli – miał do pokonania jeszcze ponad 160 km. Ten kierowca prowadził również ciężarówkę mimo braku prawa jazdy właściwej kategorii, a ciągnik siodłowy od dwóch miesięcy nie posiadał ważnego przeglądu. W dodatku dane z karty kierowcy nie były wczytywane od listopada zeszłego roku. Podczas nocnych działań inspektorzy zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali na cudzych kartach, zatem także naruszali normy czasu pracy. Inspektorzy zatrzymali karty, które nie były własnością prowadzących ciężarówki” – informuje ITD.

Kary

Ponad 30 tys. zł to suma kar, które grożą przewoźnikom za stwierdzone podczas kontroli na A4. Kierowców ukarano mandatami na łączną kwotę 14 tys. zł.

 

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here