W związku z nowelizacją stawek godzinowych wynagradzania (ich zwiększeniem) kierowców międzynarodowego transportu drogowego na terenie Francji wielu Klientów Kancelarii Prawnej Viggen sp.j. zadawało pytanie dot. ważności zaświadczeń o delegowaniu pracowników wedle starych uregulowań. Czy nowe stawki Loi Macron wymagają nowego zaświadczenia o delegowaniu pracowników? Kancelaria Prawna Viggen postanowiła potwierdzić te informacje u źródła. Skierowała zapytanie do francuskiego ministerstwa odpowiedzialnego za kontrolę przepisów prawa pracy w transporcie drogowym.
Nowe stawki Loi Macron a ważność zaświadczenia o delegowaniu
Odpowiedź francuskiego Ministerstwa:
” En réponse à votre question portant sur la récente augmentation des taux de salaire minimum dans le transport routier et son impact sur les attestations de détachement en cours de validité, je vous informe que celles-ci restent valides jusqu’à la fin de la période de détachement.
Les services de contrôle ont été informés de cette situation.”
w polskim przekładzie:
„W odpowiedzi na pytanie dotyczące ostatniego wzrostu minimalnych stawek płac w transporcie drogowym i jego wpływu na ważne zaświadczenia, informuję, że zachowują one ważność do końca okresu delegowania. Służby kontrolne zostały poinformowane o tej sytuacji.”
W związku z powyższym, nie muszą się Państwo obawiać o ważność zaświadczeń o delegowaniu zgodnie ze stawkami sprzed nowelizacji.
Zmiana stawek Loi Macron
Jednocześnie podkreślamy, że należy pamiętać o zmianie stawek podstawowych i konieczności ich stosowania wobec pracowników delegowanych po dniu 1 października 2017 roku. Od października 2017 roku wprowadzono zmiany w minimalnej francuskiej dotyczące stawek płacy minimalnej. Związane jest to z wejściem w życie Porozumienia z dnia 7 kwietnia 2017 r. dotyczącego zmiany stawek płacy minimalnej we Francji.
Więcej informacji pod numerem: 519 140 984
lub pod adresem e-mail: jak@viggen.pl.
Czytaj także:
- Płace minimalne w pigułce
- Rewizja dyrektywy 96/71/WE o delegowaniu – co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
- Norweska płaca minimalna – te informacje warto znać