Strona główna Aktualności Dnia Słowacja i Węgry znoszą zakazy jazdy dla ciężarówek

Słowacja i Węgry znoszą zakazy jazdy dla ciężarówek

3028
0
5/5 (3)

Informujemy, że Słowacja oraz Węgry (częściowo) zdecydowały się na zniesienie w najbliższych dniach zakazów jazdy dla pojazdów ciężarowych. Na wniosek stowarzyszenia ČESMAD Słowacja, Prezydium Policji Republiki Słowackiej przyznało ogólne zwolnienie z zakazu prowadzenia pojazdów w dniach 1 i 17 listopada 2021 r. w związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi.

Zwolnienie dotyczy wszystkich samochodów ciężarowych poruszających się po autostradach, drogach dla pojazdów samochodowych, drogach klasy I oraz drogach w ruchu międzynarodowym przyjeżdżających na terytorium Republiki Słowackiej z niektórych krajów sąsiednich, których miejsce docelowe (np. siedziba lub miejsce rozładunku) znajduje się na terenie Republiki Słowackiej.

Na Węgrzech natomiast, od 30 października do 1 listopada 2021r, wyznaczono specjalne okna czasowe, które umożliwiają przejazdy pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 7,5t. ‎Pojazdy te mogą poruszać się po drogach:

  • od 22:00 w sobotę (30 października) do 06:00 w niedzielę (31 października);
  • od 22:00 w niedzielę do 06:00 w poniedziałek (1 listopada).

Powyższe dotyczy zarówno kierowców krajowych, jak i międzynarodowych. Działanie, powstałe z inicjatywy organizacji branżowych, pozwala  firmom na bardziej elastyczną organizację zadań transportowych. Dzięki oknom czasowym kierowcy mogą wrócić do domu w mniej ruchliwych godzinach nocnych. Ograniczenia będą obowiązywały zatem 31 października w godzinach 6:00 – 22:00 oraz 1 listopada w godzinach 6:00 – 22:00.

https://www.cesmad.sk/

https://nit.hu/

Oceń artykuł

Poprzedni artykułAustria wprowadza nowe wytyczne dla kierowców zawodowych
Następny artykułSystem IMI – jak będzie funkcjonować ujednolicona platforma do delegowania kierowców?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj