Strona główna Informacje prawne System zezwoleń dla przewoźników drogowych w ramach Unii Celnej będzie zlikwidowany

System zezwoleń dla przewoźników drogowych w ramach Unii Celnej będzie zlikwidowany

271
UDOSTĘPNIJ

Projekt porozumienia o zniesieniu zezwoleń na przewozy drogowe został przygotowany przez Białoruś, Rosję i Kazachstan w ramach Unii Celnej i Wspólnego Obszaru Gospodarczego. Branża transportowa oczekuje od Wspólnego Obszaru Gospodarczego przede wszystkim liberalizacji przewozów transportem samochodowym.
Strona białoruska  i rosyjska są zdania , że działający od 1998 roku system zezwoleń od dawna należało zlikwidować oraz, że w ramach WOG wszystkie przewozy drogowe wykonywane będą bez konieczności posiadania zezwoleń”.

Białoruś od dawna stara się o zniesienie zezwoleń na przewozy w ramach celnej „dwójki” (Rosji i Białorusi). Białoruś opowiada się za zupełnym zniesieniem systemu zezwoleń, tymczasem Rosja uważam, że dla przewoźników z krajów trzecich taki system powinien pozostać. Obecnie Białoruś ma przekonanie, że bez zniesienia systemu zezwoleń transportowych nie da się stworzyć równych warunków dla przewoźników międzynarodowych z krajów Unii Celnej.

Może to oznaczać, że w wypadku zniesienia zezwoleń w ramach celnej „trójki” (Rosja, Białoruś, Kazachstan) dla polskich przewoźników będzie coraz mniej miejsca i zezwoleń.

źródło: WPHI Mińsk

 

 

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here