Strona główna Aktualności Dnia Wyższe kary za naruszenie przepisów Loi Macron

Wyższe kary za naruszenie przepisów Loi Macron

1261
5/5 (4)

Wyższe kary za naruszenie przepisów Loi Macron. Ustawa zmieniająca francuskie przepisy za naruszenia związane z Kodeksem pracy została ustalona 6 września.

Wyższe kary za naruszenie przepisów Loi Macron

Naruszenia przepisów o delegowaniu będą surowiej karane. Za jedno naruszenie od delegowanego pracownika ustawa przewiduje 3 tys. euro kary. Ponowne naruszenia w ciągu dwóch lat od pierwszego wykroczenia będzie karane grzywną w wysokości 6 tys. euro. Kara ta wzrosła o 2 tys. w porównaniu z dotychczas obowiązującą. Łączna kara nie może przekraczać 500 tys. euro.

Loi Macron

1 Lipca 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące zapewnienia kierowcom wykonującym transport międzynarodowy rzeczy lub osób, rozpoczynający się na terytorium Republiki Francji, kończący się tam, bądź wykonującym przewóz kabotażowy wynagrodzenia minimalnego na poziomie oznaczonym przez przepisy prawne obowiązujące we Francji, w tym przepisy porozumień zbiorowych zawartych pomiędzy partnerami społecznymi. Obecnie minimalne wynagrodzenie za pracę we Francji wynosi 9,88 euro za godzinę.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko