Strona główna Aktualności Dnia Zabezpieczasz tylko część ładunku lub korzystasz ze zużytych pasów mocujących? ITD nie...

Zabezpieczasz tylko część ładunku lub korzystasz ze zużytych pasów mocujących? ITD nie zastosuje taryfy ulgowej

418
5/5 (2)

Źródło: https://gitd.gov.pl/

W środę, 24 marca na autostradzie A2 ITD po raz kolejny kontrolowało prawidłowe zabezpieczenie ładunków przed zmianą położenia w trakcie jazdy.

W trzech z kilkunastu skontrolowanych pojazdów stwierdzono, że kierowcy nie spięli pasami mocującymi ładunku, bądź zrobili to w sposób nieprawidłowy. Wszystkie pojazdy pochodziły z Litwy.

Pojazd nr. 1 – w pierwszym zestawie kierowca przewoził 23 tony alkoholi, artykułów motoryzacyjnych oraz przemysłowych.

Pojazd nr. 2 – kolejna ciężarówka także przewoziła 23 tony ładunku. Kierowca spiął pasami tylko dwie palety. Stwierdził, że zrobił tak, bo myślał, że nikt nie będzie kontrolował zabezpieczenia ładunku na całej naczepie.

Pojazd nr. 3 – w trzeciej ciężarówce na pierwszy rzut oka zabezpieczenie wydawało się być prawidłowe, jednak szczegółowa kontrola wykazała, że trzy pasy są uszkodzone, a jeden przekręcony.

Kierowców ciężarówek ukarano mandatami na kwotę 450 zł oraz umożliwiono kontynuację przewozu po uprzednim prawidłowym zabezpieczeniu ładunku.

Źródło: https://gitd.gov.pl/

Kancelaria Prawna Viggen po raz kolejny apeluje o systematyczną kontrolę stanu środków mocujących.  „Zabezpieczanie” ładunku uszkodzonymi pasami jest niedopuszczalne.

Przypominamy również, że wspólnie z Logistic Technologies Sp. z o.o. przygotowaliśmy uniwersalne rozwiązanie, które pomoże uniknąć mandatu za nieprawidłowe mocowanie oraz innych, przykrych konsekwencji.

WIĘCEJ INFORMACJI 

Zamów zestaw testowy SIATKO – PASÓW „MiNi” kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie:

519-140-984 jak@logistictechnologies.pl

509-982-577 biuro1@logistictechnologies.pl 

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko