Strona główna Aktualności Dnia Zmiany w przepisach dotyczących transportu – te informacje trzeba znać!

Zmiany w przepisach dotyczących transportu – te informacje trzeba znać!

1816
0
5/5 (8)

Wielokrotnie Państwa informowaliśmy w cyklu publikacji związanych z problematyką nowych uregulowań stanowiących koincydencję wespół z częstymi kontrolami związanymi z wprowadzeniem Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego z dniem 30 listopada 2017 r. na mocy ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. 2016 poz. 1935) oraz zmianą taryfikatora kar związaną z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym uchwaloną przez sejm 6 czerwca 2018, a która to rozpoczęła swoje obowiązywanie od 3 września 2018 r. Powyższe zmiany stanowią niezwykle istotny element dla wszystkich przedsiębiorstw transportowych i odnoszą niebagatelne znaczenie zarówno dla zarządzających transportem, jak i samych kierowców. Z naszego doświadczenia wynika, że wprowadzone zmiany bardzo szybko zaczęły wiązać się z systematycznymi kontrolami, które mogą doprowadzić nawet do utraty dobrej reputacji przez przedsiębiorstwa transportowe i tym samym uniemożliwić swoje dalsze funkcjonowanie.

Wszystkie te zmiany, które niejako „zaskoczyły” nieprzygotowanych do tego przedsiębiorców wzbudzają silne poczucie niepewności na rynku i stanowią obawę przed utratą możliwości dalszego wykonywania działalności stanowiącej istotę zarobkowania poszczególnych spółek. Umowy ramowe i stałe kontrakty, które posiada wielu przedsiębiorców poddane są próbie, w związku z brakiem pewności, co do planowanych przewozów i kontrolami, które w każdej chwili mogą zatrzymać część floty i uniemożliwić sprawne funkcjonowanie.

Przedsiębiorcy muszą się mierzyć z tymi problemami i niejako „po omacku” szukać rozwiązania, które umożliwi prawidłowe działanie. Problem ten bowiem dotyka również samych zatrudnionych w przedsiębiorstwach będących kierowcami, ale również spedytorami czy pracownikami z administracji, którzy niejednokrotnie nie wiedzą jak postępować w obliczu takich zdarzeń.

Kancelaria Prawna Viggen sp.j. przeprowadziła i systematycznie przeprowadza szereg spółek przez kontrole różnych organów, a także systematycznie doradza spółkom współpracującym w tym jak postępować podczas kontroli na drodze. Ponadto cyklicznie informujemy klientów o tym, co warto wiedzieć w związku ze zmianami, a także jak to interpretować. Bardzo często bowiem rozpowszechniane są szczególnie często wśród kierowców informację stanowiące uproszczona interpretację nowo wprowadzonych przepisów, które rozumiane błędnie mogą doprowadzić do nałożenia kar i dalszych czynności kontrolnych przez podmioty do tego uprawnione.

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j. stara się przekazywać zatem informację o wszystkim co najważniejsze, prowadzi również szkolenia zarówno dla kadry zarządzającej, kierowców, jak i pozostały pracowników celem poszerzenia wiedzy w zakresie znajomości przepisów prawa stanowiących filar do działania przedsiębiorstwa w sposób nienarażający się ogromnym karom. Jak zaobserwowaliśmy wielokrotnie dzięki temu udało się uchronić niejedno przedsiębiorstwo przed poważnymi skutkami kontroli.

W najbliższych dniach organizowane jest w siedzibie Kancelarii Prawnej Viggen sp.j. przy ul. Częstochowskiej 6 w Modlnicy/k. Krakowa szkolenie pt. „Nowości prawne w transporcie – Nasza wiedza gwarancją Twojego sukcesu!. Wszystkich zainteresowanych, w tym właścicieli firm, osoby zarządzające transportem, spedytorów, pracowników firm transportowych, kadrowych, osoby rozliczające czy sympatyków transportu, serdecznie zapraszamy! Szczegóły wydarzenia znajdziecie Państwo pod linkiem poniżej.

 

LINK DO SZKOLENIA

 

Anna Nieć-Mrzygłód
Prawnik 
Kierownik Działu Silnik Prawny, zleceń zewnętrznych, optymalizacji oraz rozliczeń wynagrodzeń kierowców Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

 

 Czytaj także:

Zobacz także:

 

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe uregulowania ustanowione ustawą o tachografach – za co grożą kary, jak uchronić się przed utratą dobrej reputacji?
Następny artykułMasowe kontrole inspektorów na A1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj