Strona główna Samochody zabytkowe Kolejna święto miłośników zabytkowych pojazdów za nami. Jakie okazy zawitały na tegoroczną...

Kolejna święto miłośników zabytkowych pojazdów za nami. Jakie okazy zawitały na tegoroczną ClassicManię NIGHT?

378
UDOSTĘPNIJ

Za nami kolejna czwarta odsłona Classic Mani NIGHT. O jej przebiegu rozmawiamy  z organizatorem Panem Ryszardem Czerwińskim.

 

Jazdaprawna.pl: Kolejna edycja Classic Mani NIGHT za nami. Jak ocenia Pan jej przebieg?

Ryszard Czerwiński: Tegoroczna edycja była wyjątkowa. 3 miasta, 6 przystanków, kilkadziesiąt kilometrów trasy i mnóstwo atrakcji. Totalną nowością była Płyta poślizgowa w CARGO w Jaworznie – na żadnym innym zlocie nie było wcześniej takiej atrakcji.


JP.PL: Jakie pojazdy można była podziwiać na tegorocznej odsłonie Classic Manii NIGHT?

R.CZ.: Najstarszym pojazdem był Mercedes w153 z 1939 r., kilka lat młodszy był Citroen B11 i Riley. Oprócz nich pojazdy amerykańskie z lat 70-tych, niemieckie samochody Mercedesy, BMW, Audi i oczywiście polska klasyka PRL małe i duże fiaty niektóre z przyczepami niewadów. Był też radziecki motocykl K759.


JP.PL: Czy były jakieś wyjątkowe okazy, które cieszyły się wśród zwiedzających największą popularnością?

R.CZ.: Zdecydowanie te najstarsze, ale monstrualny Dodge Charger wzbudzał podziw, gdy jego właściciel odpalił silnik i można było posłuchać widlastej ósemki na wolnych wydechach. Kolorytu imprezie dodawali uczestnicy przebrani w stroje z epoki.

JP.PL: Kolejna Classic Mani NIGHT to już będzie piąta odsłona. Można zatem powiedzieć, że będzie to taki mini jubileusz. Czy ma Pan może jakieś marzenia, które w związku z nim chciałby Pan zrealizować?

R.CZ.: Dbam o to, aby każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej. Zawsze staram się zapewnić uczestnikom mnóstwo atrakcji, pokazać walory turystyczne regionu, a publiczności zapewnić pokaz ciekawych pojazdów zabytkowych w trakcie przystanków ClassicManii. Na pewno jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa. ClassicMania od początku wyznacza trendy.

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tegorocznej edycji ClassicMania NIGHT autorstwa Pana Krzysztofa Jedliczka, uczestnik ClassicManii od początku jej istnienia.

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here