Strona główna Aktualności Dnia Raport o długości autostrad w Polsce. Na którym miejscu znalazła się Polska?

Raport o długości autostrad w Polsce. Na którym miejscu znalazła się Polska?

1434
0
5/5 (4)

Raport o długości autostrad w Polsce. Na którym miejscu znalazła się Polska? Ponad 82 tys. km tyle wynosi długość wszystkich autostrad w krajach Unii Europejskiej i Strefy Shenegen. W pierwszej trójce znalazły się: Hiszpania Francja oraz Niemcy. Polska zajęła 12 miejsce. Raport opracował serwis oponeo.pl

Raport o długości autostrad w Polsce. Na którym miejscu znalazła się Polska?

Zwycięskim państwem pod względem długości autostrad okazała się Hiszpania z wynikiem 17,100 tys. km. Na drugim miejscu Niemcy, gdzie długość autostrad wynosi 15,306 tys. km. Trzecie miejsce zajęła Francja z wynikiem 11,612 tys. km. Oponeo.pl zebrał także dane dotyczące limitów prędkości na autostradach. W tym rankingu Polska znalazła się w czołówce jako kraj z jednym z najwyższych limitów prędkości na autostradach wynoszącym 140 km/h. Taki sam limit obowiązuje także w Bułgarii. 'Bez limitu prędkości’ – to zapis odnoszący się do niemieckich autostrad.

Gdzie najdrożej?

Autorzy raportu sprawdzili także kwestię opłat autostradowych. Na europejskich autostradach obowiązują trzy podstawowe systemy płatnicze: system w pełni bezpłatny, system odcinkowy, czy jednorazowe opłaty za przejazd konkretnym odcinkiem oraz system winiety, czyli okresowe opłaty drogowe. Za przejazd autostradami nie zapłacimy w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Norwegia, Belgia, Dania, Szwecja, Luksemburg, Litwa, Finlandia, Wielka Brytania i Cypr. Na tle innych państw Polska posiada najniższą średnią opłatę, która wynosi ok. 24 zł za 100 km. Najdrożej za przejazd autostradą zapłacimy w Irlandii, Hiszpanii oraz we Włoszech.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – poważne skutki drobnych naruszeń
Następny artykułPowstanie obwodnica w ciągu S11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj