Strona główna Aktualności Dnia Sprawdź jak wyrejestrować się z viaTOLL aby odzyskać środki

Sprawdź jak wyrejestrować się z viaTOLL aby odzyskać środki

24866
3.5/5 (8)

Jak wyrejestrować się z viaTOLL aby odzyskać lub przeksięgować środki na e-TOLL? Strona internetowa viaTOLL została wygaszona, podobnie jak cały system poboru opłat, w związku z tym pojawił się problem z pobraniem formularza zwrotu.

Poniżej przedstawiamy aktualną procedurę wyrejestrowania z viaTOLL i zwrotu środków:

ZWROT KAUCJI ZA URZĄDZENIE LUB ŚRODKÓW Z SALDA UMOWY NA KONTO BANKOWE:

  • aby uzyskać zwrot kaucji za urządzenie, należy przesłać podpisany formularz reklamacyjny oraz zdjęcie OBU z uwzględnieniem kodu kreskowego na adres kontakt@etoll.gov.pl Na jednym formularzy można dopisać dowolną liczbę urządzeń.
  • aby uzyskać zwrot środków znajdujących się na umowie viaTOLL, należy przesłać podpisany formularz reklamacyjny na adres kontakt@etoll.gov.pl z dyspozycją zwrotu środków.

PRZEKSIĘGOWANIE ŚRODKÓW Z KONTA viaTOLL NA KONTO ROZLICZENIOWE W SYSTEMIE e-TOLL (WARUNEK: należy już posiadać konto w e-TOLL)

  • należy przesłać na adres kontakt@etoll.gov.pl podpisany formularz przeksięgowania środków z viaTOLL na e-TOLL i dołączyć zdjęcie OBU uwzględniające kod kreskowy urządzenia (w przypadku przeksięgowania kaucji)

lub

  • złożyć dyspozycję zwrotu środków bezpośrednio w Miejscu Obsługi Klienta e-TOLL, dołączając podpisany formularz przeksięgowania zwrotu środków z viaTOLL do e-TOLL.

Należy pamiętać, że w MOK nie można zwrócić OBU w celu odzyskania kaucji

Od 1 października Szef KAS NIE PRZYJMUJE urządzeń pokładowych viaBOX, zwroty kaucji będą realizowane na podstawie formularza reklamacyjnego oraz zdjęcia OBU

Użytkownik ma 12 miesięcy na złożenie wniosku o zwrot kaucji/salda z systemu viaTOLL od momentu jego wygaszenia. Ostateczny termin upływa zatem 30 września 2022 r. Po tym terminie środki przewoźników zasilą Krajowy Fundusz Drogowy.

Do pobrania:

FORMULARZ REKLAMACYJNY https://etoll.gov.pl/media/1293/formularz-reklamacyjny-viatoll.pdf

FORMULARZ PRZEKSIĘGOWANIA https://etoll.gov.pl/media/1217/formularz-przeksiegowania-srodkow-z-viatoll-do-e-toll_pl_en.pdf

Źródło: https://etoll.gov.pl/

Czytaj również:

e-TOLL: Awaria urządzenia? Opłatę możesz uiścić w IKK

Koniec viaTOLL-a. Od dziś e-TOLL zastępuje dotychczasowy system poboru opłat

e-TOLL: nowa dostawa OBU, zamów już teraz! Pozostały tylko 3 dni robocze na zakup, montaż i rejestrację

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen ak@vigen.pl tel. +786 137 850

8 KOMENTARZE

  1. Państwo okrada swoich obywateli, by finansować inne kraje w ramach pomocy!
    żenada, a nam kto pomoże w zakupie opału? otrzymamy dotację z uni???

  2. Trzymaja nasza kase z bylego viatolla a pozniej odpowiedza ze nie zlozono w terminie i zabiora znow nam kase jedno wyjsie to zbiorowy pozew sadowy i wtedy oddadza z naleznymi odsetkami wiec do boju polacy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko