Strona główna Aktualności Dnia Jazda na kilku kartach

Jazda na kilku kartach

288

Jazda na kilku kartach. Mowa o ukraińskim kierowcy ciężarówki, który fałszował czas pracy używając w tachografie dwóch kart należących do innych szoferów. Do zatrzymania doszło 8 sierpnia w pobliżu przejścia granicznego Korczowa – Krakowiec w powiecie jarosławskim przez podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.  

Jazda na kilku kartach

Pojazd poruszał się na trasie Ukraina-Niemcy. „W trakcie analizy danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy inspektorzy nabrali podejrzeń, że mężczyzna fałszuje swój rzeczywisty czas pracy. Weryfikując przejechane przez niego kilometry oraz dokumenty przewozowe stwierdzili, że kierowca używał dwóch kart należących do innych szoferów, chcąc w ten sposób ukryć naruszenia norm czasu pracy. Gdy powinien odpocząć logował w tachografie kartę innego kierowcy i jechał w dalszą trasę” – informuje ITD.

Kary

Kierowca nie stosował się do wymaganych norm dot. przerwy, jazdy dobowej, odpoczynku tygodniowego oraz odpoczynku dobowego. 8 tys. zł kary grozi ukraińskiemu przedsiębiorcy za wykryte nieprawidłowości. Nielegalnie używane karty zostały zatrzymane i przekazane do wydającego je urzędu.

 

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here