Strona główna Aktualności Dnia Kolejne postępowanie wobec przewoźnika, czy utraci licencję?

Kolejne postępowanie wobec przewoźnika, czy utraci licencję?

734
0
5/5 (1)

Kolejne postępowanie wobec przewoźnika, czy utraci licencję? Kierowca zatrzymany do kontroli przez ITD posługiwał się dwoma kartami. Za to naruszenie został ukarany mandatem, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą grzywny. Pod koniec maja również wobec tego samego przedsiębiorcy wszczęto postępowanie zagrożone karą prawie 8000 zł. Jego pracownicy posługiwali się cudzymi kartami kierowcy.

Kolejne postępowanie wobec przewoźnika, czy utraci licencję?

Inspektorzy ITD z Gniezna zatrzymali do kontroli kierowcę, u którego wykryli posługiwanie się dwoma kartami kierowcy. Za to naruszenie nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 zł. To nie jedyne naruszenie jakie odnotowano na koncie zatrzymanego. Dodatkowo nie przestrzegał on okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, za co dostał mandat w wysokości 500 zł. Przewoźnikowi grozi kara 3 000 zł.

W maju wobec tego samego przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą prawie 8000 złotych. „Posługiwanie się kilkoma kartami kierowcy, czyli naruszanie czasu pracy może być niebezpieczne dla szofera, który nie odpoczywa i może być przemęczony. Natomiast przewoźnicy, których kierowcy jeżdżą nie tylko na swojej, ale i cudzych kartach, stanowią nieuczciwą konkurencję na rynku transportowym” – przypomina GITD.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: 12) 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

 Czytaj także:

Zobacz także:

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRewizja dyrektywy 96/71/WE o delegowaniu – co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
Następny artykułW tym kraju wprowadzą zakaz używania CB radio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj