Strona główna Aktualności Dnia 1000 zł kary za niezarejestrowanie pojazdu

1000 zł kary za niezarejestrowanie pojazdu

911
0
5/5 (6)

1000 zł kary za niezarejestrowanie pojazdu. Rozpoczęcie 2020 roku wiąże się z wieloma istotnymi zmianami w stanie prawnym, które sukcesywnie będą tutaj przedstawiane. Jedną z nich jest nowelizacja Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zakładająca karę w wysokości od 200 zł do 1.000 zł dla nabywcy używanego pojazdu, który zaniedbał obowiązku jego przerejestrowania.

1000 zł kary za niezarejestrowanie pojazdu

Każdy używany samochód, który został sprowadzony z kraju Unii Europejskiej, od 1 stycznia 2020 roku musi zostać w ciągu 30 dni od sprowadzenia go do Polski, przerejestrowany na nowego właściciela. Taki sam obowiązek przerejestrowania dotyczy kupna lub sprzedaży samochodu, który uprzednio był już zarejestrowany w Polsce. Co ważne, obowiązek ten nie dotyczy nowych samochodów. Należy również zaznaczyć, iż termin sprowadzenia pojazdu oznacza tutaj fakt przekroczenia granicy. W przypadku niedopełnienia obowiązku, nałożona zostanie kara administracyjna w przedziale wskazanym powyżej, decyzję o jej wysokości podejmuje starosta.

Decyzja taka, jak każda decyzja administracyjna podlegać może zaskarżeniu, w formie odwołania do organu wyższego stopnia. Podsumowując, od 1 stycznia 2020 roku nabywcy używanych samochodów muszą liczyć się z obowiązkiem jego przerejestrowania we wskazanym terminie, w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji.

 

Anna Sikora

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

Czytaj także:

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZmiany w prawie 2020 roku
Następny artykułKierowcy mogą już korzystać z tej autostradowej obwodnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj