Strona główna Aktualności Dnia Koronawirus a praca zdalna – przedsiębiorco Kancelaria Prawna Viggen przygotuje Regulamin Pracy...

Koronawirus a praca zdalna – przedsiębiorco Kancelaria Prawna Viggen przygotuje Regulamin Pracy Zdalnej

1293
0
4.56/5 (9)

Ustawa z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, czyli tzw. specustawa koronawirusowa umożliwia pracodawcy zlecenie realizowania obowiązków wynikających z zawartej umowy przez oznaczony czas poza miejscem stałego wykonywania pracy, czyli pracy zdalnej.

Zdalną oraz BEZPIECZNĄ pracę z domu umożliwia firmom transportowym i logistycznym aplikacja VTS (www.vtsproject.pl). Firmy transportowe mogą za pomocą aplikacji VTS wyliczyć wynagrodzenia, sczytywać zdalnie pliki DDD z kabiny pojazdu, wykonywać zdalnie dokument delegowania, zdalnie emitować zaświadczenie działalności kierowcy w formie elektronicznej.

Firmy logistyczne mogą zdalnie nadzorować proces prawidłowego załadunku oraz unieruchomienia ładunków.

W przypadku pracy zdalnej za największe wyzwanie dla pracodawcy uznać należy odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych klientów, którymi pracownicy pracujący zdalnie będą dysponować. Aby kwestie te były właściwie rozwiązane zapraszamy do skorzystania z oferty Kancelarii Prawnej Viggen sp. j. w przedmiocie tworzenia regulaminów pracy zdalnej dla przedsiębiorstw, zawierających określenie:

  • organizacji pracy zdalnej;

  • zabezpieczeń, które pracownik powinien stosować przy świadczeniu tego rodzaju pracy;

  • zakresu korzystania ze sprzętów służbowych;

  • obsługiwania pracowniczej poczty elektronicznej.

Organizację i porządek w procesie pracy zdalnej oraz związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników ustala pracodawca w regulaminie pracy albo w poleceniu o powierzeniu pracownikowi wykonywania pracy zdalnej, stąd warto zapoznać się z naszą ofertą i przygotować profesjonalne ramy działania dla swoich pracowników.

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

Czytaj także:

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZostań w domu i BEZPIECZNIE zdalnie wyliczaj wynagrodzenia i zarządzaj firmą za pomocą VTS
Następny artykułBĄDŹ BEZPIECZNY: wykonaj z domu ZDALNE wynagrodzenia, urlopówki, delegacje, transmisja plików DDD z kabiny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj