Strona główna Aktualności Dnia Świadczenie usług medycznych w dobie pandemii

Świadczenie usług medycznych w dobie pandemii

587
4.33/5 (6)

Sytuacja, w której się znaleźliśmy zmusiła nas do izolacji, co jednak ze świadczeniem usług medycznych?

Obecny rozwój techniczny pozwala na świadczenie usług medycznych, w szczególności diagnostycznych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych. W ramach telewizyty lekarz ma możliwość przeprowadzenia badania podmiotowego i zebrania pełnego wywiadu, co w wielu sytuacjach klinicznych pozwala na przeprowadzenie właściwej diagnostyki. W ramach konsultacji telemedycznej pacjent może uzyskać nie tylko poradę, ale również e-receptę i e-zwolnienie.

Dokonywanie konsultacji medycznych w ramach e-porad wiąże się jednak z ogromną odpowiedzialnością nałożoną na podmioty medyczne i lekarzy konsultacje te przeprowadzające. Zespół prawników Kancelarii Prawnej Viggen sp.j. oferuje Państwu kompleksowe przygotowanie do świadczenia tego rodzaju usług elektronicznie, przygotowując regulamin świadczenia usług telemedycznych, procedury rejestracji i przechowywania danych pacjentów, które będą zgodne z przepisami RODO.

Personel medyczny w pierwszej kolejności powinien mieć na względzie obowiązek ratowania zdrowia i życia ludzkiego nie przejmując się tym jakie procedury powinny znaleźć zastosowanie w placówce medycznej. Pozostaw zatem nam dokonanie tych czynności tak abyś mógł w spokoju wykonywać najistotniejszą w chwili obecnej pracę. Skontaktuj się z Kancelarią Prawną Viggen sp.j. jak najszybciej:

509 982 577

519 140 984

(12) 637-24-57

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here