Strona główna Aktualności Dnia Pakiet Mobilności – do 3700 tys. zł/mies. oszczędności w wynagrodzeniach kierowców z...

Pakiet Mobilności – do 3700 tys. zł/mies. oszczędności w wynagrodzeniach kierowców z nowym rodzajem umowy

3828
1
5/5 (5)

Korzystając z autorskiej „Umowy o świadczenie usług kierowania pojazdami” opracowanej przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. oraz z profesjonalnego programu do rozliczania kierowców VTS, nie musisz wiedzieć tego co jest napisane w poniższej publikacji.

Masz wybór, możesz przeczytać poniższą publikację i nauczyć się niezliczonych wariantów rozliczeń kierowców LUB…możesz po prostu kupić program VTS dla profesjonalistów, służący do PRAWIDŁOWEGO I BARDZO SZYBKIEGO rozliczania kierowców.

Poniższą publikację czytasz dzięki programowi dla profesjonalistów do rozliczania kierowców VTS

Linki do innych publikacji poświęconych przedmiotowej tematyce znajdziesz na końcu tekstu.

Unijny „Pakiet Mobilności” nieoczekiwanie dla UE spowoduje, że Polscy przewoźnicy będą dużo bardziej konkurencyjni od zachodnich przewoźników. Wszystko za sprawą nowej rodzaj „Umowy o świadczenie usług kierowania pojazdami” przygotowanej przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. Polskie firmy zaoszczędzą nawet do blisko 4000 zł miesięcznie na kosztach oskładkowania wynagrodzenia kierowcy.

Ponadto w odróżnieniu od umów o pracę wymiar podstawy ubruttowienia może być niższy niż 5922 zł – co czyni Umowę o Świadczenie Usług Kierowania Pojazdem jeszcze bardziej atrakcyjną dla pracodawcy od stosunku pracy. Więcej na ten temat piszę w odrębnej mojej publikacji.

AUTORSKA UMOWA KPV

Bardzo wielu kierowców chciałoby zamiany umów o pracę na Umowę o Świadczenie Usług Kierowania Pojazdem, Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

Dlaczego? Ponieważ nie akceptują sytuacji, iż nie otrzymają diet, które są im należne z mocy Orzeczenia Sądu Najwyższego sprzed wielu lat. Ale ponadto kierowcy zauważają, że „Umowy o Świadczenie Usług Kierowania Pojazdami” często są dla nich bardziej korzystne od stosunku pracy:

  1. ponieważ dzięki oszczędnościom z niej płynącym, mogą otrzymać wyższe wynagrodzenie netto;
  2. ponieważ nadal mogą otrzymywać diety i inne świadczenia socjalne;
  3. ponieważ mają wyższy wymiar kwoty wolnej od zajęć komorniczych;
  4. ponieważ mogą mieć wyższy wymiar odpłatnego czasu wolnego od pracy („urlopu”);
  5. ponieważ otrzymują te same składki i świadczenia ZUS jak w umowie o pracę,
  6. ponieważ w przypadku natychmiastowego zwolnienia nie pozostaje ślad w aktach po zwolnieniu dyscyplinarnym,
  7. ponieważ można zawrzeć dowolną ilość umów terminowych lub umowę na czas nieokreślonych i mieć zdolność kredytową;
  8. ponieważ otrzymują te same dodatki jak w przypadku umów o pracę

Na wstępie warto zaznaczyć, że poniżej opisanego efektu oszczędności nie da się osiągnąć w ramach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. W przypadku wykorzystania opracowanej przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. autorskiej „Umowy o świadczenie usług kierowania pojazdem”, istnieje możliwość uzyskania znacznych oszczędności sięgających do 3700 zł miesięcznie per kierowca, delegowany do krajów UE.

NIE UMOWA ZLECENIE

Umowy o świadczenie usług nie wolno mylić z umowami o dzieło, zlecenia lub samozatrudnieniem. Jest to zupełnie odmienna forma zatrudnienia plasująca się w grupie umów nienazwanych, opracowana specjalnie dla przewoźników przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. Umowa o świadczenie usług kierowania pojazdem nie ma odpowiednika na rynku.

BARDZO BEZPIECZNA UMOWA

W odróżnieniu do umowy zlecenie, jest to umowa bardzo bezpieczna dla pracodawcy i generująca oszczędności środków i czasu. Ostatnie 5 lat stosowania umowy wykazało, że w kilkunastu kolejnych kontrolach, Państwowa Inspekcja Pracy we wszystkich przypadkach UZNAŁA PRAWIDŁOWOŚĆ I LEGALNOŚĆ Umowy o świadczenie usług, opracowanej przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j.

UMOWA PRZEWAGI KONKURENCYJNEJ

Umowa daje poważne oszczędności i przewagę konkurencyjności względem:

a) innych polskich firm transportowych, korzystających z umowy stosunku pracy;

b) zagranicznych firm transportowych z siedzibą poza Polską.

Wymiar oszczędności jest uzależniony od typu i wymiaru temporalnego transportu ale ważne jest prawie zawsze uzyskuje się korzyści (oszczędności finansowe). Czasami mogą one być bardzo wysokie.

POPULARNA UMOWA

Umowy o świadczenie usług kierowania pojazdami zostały wykorzystane wiele tysięcy razy na przestrzeni ostatnich 5 lat.

ZMODYFIKOWANE UMOWY JESZCZE LEPSZE 

Aktualnie zostały zmodyfikowane I DOSTOSOWANE DO WARUNKÓW WYNIKAJĄCYCH Z „PAKIETU MOBILNOŚCI” dzięki temu są jeszcze bardziej korzystne dla polskich przewoźników.

VTS ROZLICZA UMOWY O ŚWIADCZENIE USŁUG

Przewoźnicy korzystający od wielu lat z systemu VTS wiedzą, że można w nim niemalże automatycznie rozliczyć Umowę o świadczenie usługi kierowania pojazdem.

Warto jednak wiedzieć, że wyłącznie system VTS rozlicza Umowy o świadczenie usług w sposób zgodny z intencjami Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

PRAWIE 30 INNYCH KORZYŚCI 

Każdy kto od wielu lat stosuje autorską Umowę o świadczeni usług wie, że wiąże się ona z ogromnymi oszczędnościami czasu i procedur a także środków finansowych, względem umowy pracę.

Zatem korzyści z zastosowania umowy to nie tylko do 3700 zł miesięcznie per kierowca ale bardzo wiele oszczędności administracyjnych. To czyni umowę tak popularną i atrakcyjną w branży transportowej.

Więcej informacji na temat bardzo poważnych korzyści płynących z Umów o Świadczenie Usług Kierowania Pojazdami przeczytasz w poniższych moich publikacjach:

RYZYKO LAWINY ROSZCZEŃ KIEROWCÓW WYNIKAJĄCE Z BRAKU MOŻLIWOŚCI WYPŁATY DIET I RYCZAŁTÓW NOCLEGOWYCH – ORZECZENIE SĄDU NAJWYŻSZEGO W SPRAWIE I PK 71/13

Wyliczenie oszczędności z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy oświadczenie usług kierowania pojazdami

Porównanie podobieństw Umowy o Kierowanie Pojazdami oraz Umowy o pracę

Kolejne oszczędności za zatrudnienia kierowców na podstawie „Umowy o Świadczeniu Usług Kierowania Pojazdem”

Idealna umowa na zatrudnienie kierowców w „Pakiecie Mobilności”

Fatalna nowela ustawy o transporcie drogowym niestety podpisana przez Prezydenta

Nowe zasady wyliczania wynagrodzeń kierowców od lutego 2022 r.

Czwarty „koszyk korzyści” z Umowy o Świadczenie Usług Kierowania Pojazdem

Nielegalne „SAMOZATRUDNIENIE” kierowców w kontekście „Pakietu Mobilności” 

 

Jeśli chcesz skorzystać z oszczędności jakie daje autorska umowa KPV o świadczenie usług kierowania pojazdami zadzwoń:

tel.: 509-98-25-77

tel.: 519-140-984

tel.: 12 63-24-57

mail.: biuro1@viggen.pl oraz jak@viggen.pl

Autor: dr Mariusz Miąsko (doktor nauk prawnych UJ w specjalności Prawo Pracy)

W profesjonalnym programie rozliczeniowym VTS zastosowane są autorskie konfiguracje przepisów, które nie występują w innych podobnych rozwiązaniach.

Firmy transportowe, które są zainteresowane prawidłowym wyliczaniem wynagrodzenia od 2 lutego 2022 r., mogą skorzystać z UNIKALNEJ aplikacji dla profesjonalistów VTS do rozliczania kierowców.

Program dla profesjonalistów VTS do rozliczania kierowców jest jak winda w wieży Eiffla – na szczyt rozliczenia kierowców możesz wejść po niezliczonych schodach na piechotę i z mozołem lub możesz wygodnie i bezpiecznie wjechać z nami „windą” VTS do rozliczania kierowców dla profesjonalistów.

Opracowanie przeczytałeś dzięki firmie VTS PROJECT Sp. zo.o., producentowi aplikacji dla profesjonalistów VTS do rozliczania kierowców oraz dr Mariuszowi Miąsko – Prezesowi Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

UWAGA !

W ŻADNYM INNYM ROZWIĄZANIU DOSTĘPNYM NA RYNKU NIE ZNAJDZIESZ ALGORYTMÓW TAKICH SAMYCH JAK W PROGRAMIE VTS DLA PROFESJONALISTÓW, KORZYSTAJĄCYCH Z WIELOLETNICH UNIKALNYCH ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH PRZYGOTOWANYCH PRZEZ KANCELARIĘ PRAWNĄ VIGGEN

Oceń artykuł

Poprzedni artykułModuł „Pakiet mobilności” w ramach systemu IMI. Rola przedstawiciela zagranicznego
Następny artykułKomunikat do Premiera w sprawie dyskryminacji ludzi niezaszczepionych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj